Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 794 444 054, +48 794 168 367

Jak wygląda wynajem mieszkania przez agencję nieruchomości?

Leszek Porzeziński 2020-02-17

Wynajmowanie mieszkania czy to w przypadku wynajmującego, czy to najemcy bywa kłopotliwe. Niejednokrotnie strony nie mogą porozumieć się co do sprawy umowy najmu okazjonalnego czy też warunków zdania lokalu. Coraz trudniej jest również znaleźć odpowiednią ofertę pod względem wysokich standardów, ale i niskiej ceny wynajmu. Na szczęście istnieją profesjonalne biura nieruchomości, które potrafią sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Agencja nieruchomości dla wynajmującego


Korzystanie z usług biur pośredniczących jest bardzo korzystne dla wynajmującego. Biura nieruchomości bowiem nie wyszukują najemców w standardowy sposób. Posiadają one bazę własnych kontaktów – między innymi wśród inwestorów – a także własne wyszukiwarki ofert, które odwiedzane są przez setki potencjalnych najemców dziennie. Nie tylko liczba potencjalnych najemców jest kilkukrotnie wyższa niż w przypadku samodzielnych poszukiwań. Bardzo duże znaczenie odgrywają mechanizmy marketingowe i ogłoszeniowe. Indywidualne oferty bardzo często nie są w odpowiedni sposób przedstawione i pozycjonowane, co doprowadza do małej liczby wyświetleń w Internecie. Pośrednicy z takich biur jak Góralczyk Nieruchomości Tomasz Góralczyk działają w specjalistyczny sposób – odpowiednio kategoryzują ogłoszenie, a także w profesjonalny sposób je wizualnie przedstawiają. Między innymi oferują wykonanie odpowiednich fotografii przestrzeni tak, aby przedstawiały one realny stan mieszkania, ale jednocześnie ukazywały jego największe atuty. Bardzo często z usług biur nieruchomości korzystają klienci posiadający mieszkania w Polsce, a będący za granicą. Jest to bardzo wygodna i elastyczna współpraca – agencja zajmuje się ściąganiem czynszu, wszystkimi rozliczeniami, a także naprawami i sprawami bieżącymi zgłaszanymi przez najemców. 

Agencja nieruchomości dla najemcy


Zalet współpracy agencji nieruchomości z najemcami również jest bardzo dużo. Przede wszystkim dbają one o jak najkorzystniejszą umowę dla swojego klienta – dzięki temu można uniknąć nieuczciwych właścicieli, którzy np. nie zwracają kaucji. Ważny jest również sam proces poszukiwania mieszkania. Biura pośredniczące są w stanie w krótkim czasie znaleźć ofertę, która spełni nasze oczekiwania finansowe, lokalizacyjne, a także przestrzenne i wizualne. Opłacalne jest korzystanie z agencji nieruchomości w przypadku studentów – to im zostaną przedstawione oferty wynajmu mieszkania w przystępnych cenach.  Często z usług pośrednictwa – obejmującego selekcję ofert mieszkań, przygotowanie ich do wynajmu, kontakt z właścicielami, analizę potrzeb, wycenę mieszkania, pośredniczenie w negocjacjach, koordynowanie zawarcia umowy – korzystają studenci, których domy rodzinne są położone setki kilometrów od planowanego miejsca zamieszkania.