Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 794 444 054, +48 794 168 367

Nowoczesne pośrednictwo nieruchomości – specjalistyczne wyszukiwarki

Tomasz Góralczyk 2019-11-18

Dzisiejszy rynek obrotu nieruchomościami jest bardzo wymagający. Szybka sprzedaż bądź kupno mieszkania to nie tylko dobrze przygotowana oferta w aspekcie cenowym, ale również jej profesjonalne przedstawienie. Liczy się pomysł, kreatywność i przede wszystkim innowacja. Takie właśnie cechy posiadają najlepsze biura nieruchomości, które udostępniają klientom rozbudowane wyszukiwarki ofert.

Narzędzia wyszukiwarek ofert


Nikt nie wyobraża już sobie wynajmu mieszkania z ogłoszenia w gazecie. Większość z nas wynajmuje mieszkanie, kupuje je lub sprzedaje korzystając z pośrednictwa takich biur nieruchomości jak Góralczyk Nieruchomości Tomasz Góralczyk. Współpraca z tego typu podmiotami może przebiegać w różnych modelach. Może być to kooperacja funkcjonująca od początku procesu sprzedaży/kupna/wynajmu, zakładająca kompleksowe doradztwo nieruchomościowo-finansowe, bądź może być to relacja rozpoczęta podczas korzystania przez nas z nowoczesnych narzędzi internetowych. To właśnie najlepsze z biur tworzą swego rodzaju katalogi, dzięki którym klienci mogą określić takie kwestie jak: powierzchnia lokalu, liczba pomieszczeń, cena, lokalizacja, materiał wykonania, typ budynku, typ kuchni, piętro czy rok budowy. Zaawansowane narzędzia wyszukiwawcze zapewniają również funkcję wyszukiwania mieszkań i domów z meblami, klimatyzacją, Internetem, balkonem, garażem itd. Korzystając z takich udogodnień, można stale monitorować lokalny rynek nieruchomości, zapisywać i tworzyć spersonalizowane oferty, aby w późniejszym etapie rozpocząć współpracę z pośrednikiem.

Oferty – rynek wtórny

Wyszukiwarki nieruchomości są szczególnie często wykorzystywane w przypadku rynku wtórnego związanego z wynajmem mieszkań (a także domów). Warto wiedzieć, że nie każda wyszukiwarka działa w podobny sposób. Najlepsze biura nieruchomości obsługują narzędzia, które mają najbardziej precyzyjne algorytmy, dzięki czemu klienci bez problemu w krótkim czasie mogą znaleźć odpowiednie dla siebie oferty. Pamiętaj o sprawdzeniu prowizji za pośrednictwo w wynajmie w przypadku zainteresowania daną ofertą – warto wliczać prowizję w budżet naszego planu wynajmu, bo profesjonalna obsługa ze strony biura nieruchomości uchroni nas przed nieuczciwymi i zawyżającymi ceny właścicielami. W przypadku rynku wtórnego niesamowicie ważne są zdjęcia danej nieruchomości. Najlepsze biura nieruchomości dbają, aby oferty były sfotografowane według pewnych standardów przedstawiających realny stan danego mieszkania/domu. Zdjęcia powinny przedstawiać pokoje z różnych perspektyw, a także zbliżenia na ważne elementy wnętrz (np. kominek, szyb wentylacyjny, schody). Ważne są również fotografie lokalizacji, elewacji budynku, a także klatek schodowych (w przypadku wynajmu mieszkania w bloku, kamienicy czy apartamentowcu).

Oferty – rynek pierwotny

Jeśli chodzi o rynek pierwotny, wyszukiwarki ofert działają na zasadzie katalogów realizowanych na danym terenie inwestycji. Niektóre narzędzia oferują tak zwany wirtualny spacer po zwizualizowanym projekcie. Bardzo ważne w przypadku rynku pierwotnego jest to, że oferta mieszkań w danym budynku jest bogata. Dzięki temu już na etapie prac wykończeniowych inwestycji można zarezerwować lokum z największym balkonem, najpiękniejszym widokiem czy o idealnym metrażu – bardzo często po znacznie niższych cenach niż w przypadku późniejszego zainteresowania ofertą. Wszystkie szczegóły funkcjonowania rynku pierwotnego (nowych budynków istniejących i tych powstających) uzyskasz od profesjonalnych pośredników.