Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 794 444 054, +48 794 168 367

Czym kierować się przy wyborze najlepszego biura nieruchomości?

Tomasz Góralczyk 2019-11-04

Biura nieruchomości to bardzo efektywne podmioty, które świadczą pomoc w zakresie sprzedaży, kupna czy też wynajmu domu, mieszkania czy innego lokalu użytkowego. Warto wiedzieć, że najlepsze z nich dokonują tego w bardzo szybkim czasie, dzięki czemu klient oszczędza pieniądze, a także nie musi się stresować. Dowiedz się, jak wybrać profesjonalnego agenta nieruchomości!

Zrzeszenie pośredników nieruchomości

Nieważne, czy jesteś klientem, który planuje kupno nieruchomości, jej sprzedaż czy też wynajem. Istotne jest to, aby biuro nieruchomości, z którego usług chcesz skorzystać, było w stanie zapewnić Ci kompleksową pomoc – „kompleksową” w tym wypadku znaczy również skuteczną i szybką. Unikaj agentów nieruchomości pracujących jako freelancerzy – bardzo często nie mają oni odpowiedniej wiedzy na temat zmian prawa dotyczącego nieruchomości czy budowlanego oraz nie śledzą na bieżąco przemian rynku obrotu nieruchomościami. Potwierdzeniem jakości danego biura powinno być posiadanie siedziby w kilku miastach regionu, w którym biuro prowadzi działalność, a także udostępnianie zaawansowanych wyszukiwarek ofert w katalogach internetowych. To właśnie bogactwem ofert i długoletnim doświadczeniem wyróżnia się biuro Góralczyk Nieruchomości Tomasz Góralczyk działające między innymi na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Nowoczesne narzędzia sprzedaży


Najlepsze biura nieruchomości wprowadzają do swoich działań specjalistyczne narzędzia marketingowe z obszaru PR. Mają one pomóc w sprzedaży mieszkań czy domów i zachęcić kupującego do zainteresowania się daną ofertą. Jednym z takich sposobów jest tak zwany home staging, który polega na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż. Biuro pośrednictwa zaproponuje Ci wykonanie niewielkich remontów i poprawek, a w późniejszym czasie wykona odpowiednio kadrowane zdjęcia. Zabiegi te wpływają na korzystniejsze przedstawienie wizualne danej przestrzeni. Ważne są również techniki związane z harmonogramem oględzin nieruchomości. Biura najczęściej zapraszają chętnych kupujących na prezentację mieszkania czy domu tuż przed południem – dzięki temu wnętrza są jaśniejsze i przestronniejsze. W przypadku chęci sprzedania domu rodzinie z dziećmi, pośrednicy bardzo często rekomendują pozostawienie w pokojach zabawek, pościeli, dekoracji czy zdjęć. Kupujący dzięki temu mogą poczuć się jak w prawdziwym, przytulnym domu. To właśnie umiejętne korzystanie z takich sposobów powinno być jednym z wyznaczników tego, czy warto rozpocząć współpracę z danym agentem nieruchomości.

Rozmowa to podstawa

Wybór odpowiedniego agenta nieruchomości z biura pośrednictwa powinien w dużym stopniu zostać dokonany na podstawie rozmowy z danym specjalistą. Najlepsi z nich dokładnie wysłuchają Twoich oczekiwań, sprecyzują Twoje gusta i budżet, a także wyjaśnią metodologię ich pracy. Profesjonalny pośrednik nieruchomości zaprezentuje Ci również swoje statystyki sprzedaży, a także udokumentowane referencje od swoich klientów. Pamiętaj, że skuteczna sprzedaż, kupno i wynajem wiążą się ze zrozumieniem na linii pośrednik – klient. Bez tego poszukiwanie odpowiedniej oferty może być bardzo żmudne.